Relaxační masáž

Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Od nepaměti používají lidé ruce, aby jimi jeden druhému vyjádřili útěchu a povzbuzení. Dotyk znamená kontakt, teplo, jistotu a potvrzení vlastní existence a hodnoty. Jeden ze způsobů kontaktu s druhým člověkem je i masáž.

relaxační masáž

Masáž je možné využít k upevnění fyzického i psychického zdraví, k posílení organizmu, ke zvýšení výkonnosti nebo k osvěžení po fyzické i psychické námaze. S fyziologického hlediska masáže zlepšují tok krve a lymfy, snižují krevní tlak a tep, uklidňují a zmírňují napětí a přinášejí uvolnění a úlevu.

Masáž lze využívat s úspěchem jako prevence před zdravotními problémy. Při nemoci je masáž jedním ze způsobů jak pomoci tělu zbavit se toxinů a uzdravit se. Mezi osvědčené relaxační metody patří masáž již odedávna. Napomáhá při léčbě bolestí hlavy, uvolňuje zatuhlé svaly a zmírňuje stres a také řeší a působí preventivně, na problémy pohybové soustavy.

Mnoho nemocí pramení z každodenních stresů. V tomto případě jsou masáže obzvlášť účinné, protože uvolňují a obnovují rovnováhu.

Masáže využívají energie lidského těla a vytvářejí podmínky pro ozdravný proces.

Nejčastěji se používá:

U všech masáží používám výhradně přírodní, za studena lisované oleje a přírodní éterické silice, či speciální olejovo-energetické emulze z řady Aura-soma.

Breussova masáž

Breussova masážBreussova masáž je účinná a jemná metoda uvolňující nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Pomáhá uvolnit meziobratlové prostory a zároveň působí na akupresurní body a příznivě ovlivňuje dráhu močového měchýře. Působí pozitivně na svaly okolo páteře, a proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

Velmi často se kombinuje s Dornovou metodou. Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru a energetizujících hmatů, tak aby se olej dostal co nejhlouběji.