Reflexní terapie

Reflexní terapie je velmi stará metoda, která se vyvíjela na různých místech zeměkoule současně.

Základy reflexní terapie vychází ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem těla. Takže i na šlapkách nohou jsou reflexní plošky celého těla.

Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou a nově i na rukou. U reflexní terapie je možno účinek přesně směrovat na žádaný orgán či oblast těla. Účinek masáže je často okamžitý, což má obrovský význam při akutních potížích, při první pomoci a samo-pomoci. Tato metoda je rychlá, jednoduchá a levná. Velmi snadno se jí může naučit každý člověk.

Reflexní masáže lze s úspěchem kombinovat s jinými léčebnými či rekondičními metodami a velmi dobře působí na podporu funkcí jednotlivých orgánů. S pomocí reflexních masáží lze velmi dobře ošetřovat také pohybový systém, zbavovat tělo únavných látek a uvolňovat a harmonizovat psychiku.

Reflexní terapie pod vedením zkušeného reflexního terapeuta se také s úspěchem využívá jako diagnostické metody, která je pro prevenci onemocnění naprosto dostačující.

 

Nejčastější použití:

 

Rozložení reflexních zón na chodidlech: