Lymfatická masáž – lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž, je velmi jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Masáž je prováděna mírným tlakem, takzvaně na sucho, tedy bez použití olejů či emulzí. Tlak probíhá na kůži a v podkoží – nikdy ne do hlubších vrstev (svalů, vazů). Cílem masáže, je zlepšit proudění toku lymfy nesoucí nahromaděné odpadní látky a usnadnit její odtok přes centrální uzliny do cévního systému a krevního řečiště a následně prostřednictvím moči z těla ven.

Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, celulitidě - celulitě, pro podporu funkce imunitního systému i jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato masáž zvyšuje kondici a je tedy velmi vhodná pro sportovce a těžce fyzicky pracující.

Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou jako první projeví únavou nohou, otékáním kotníků, lýtek a stehen a to hlavně večer, po dlouhém stání a po námaze. Později se mohou objevit otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním onemocněním z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla.

Lymfatický systém je jedna z hlavních částí imunity člověka. Tento systém čistí tělo a vylučuje ven škodliviny, které se v něm nacházejí. Je tvořen vlastním cévním oběhem, a pokud jím lymfa dobře proudí, odstraňuje oteklé nohy, celulitidu a vyplavuje toxické látky. Specializovaná masáž tedy významně přispívá k regeneraci a obranyschopnosti organismu. Masáže zrychlují lidský metabolismus, čímž dochází ke snadnějšímu odbourávání tuků. Kontaktem s masírovanou pokožkou dochází k odstraňování jejích odumřelých buněk a ke zvyšování elasticity kůže. K pozitivním důsledkům masáže lze přičíst i efekt kosmetický. Cílenou masáží lze doléčovat některé chorobné či poúrazové stavy.

Nejčastěji se používá:

Kontraindikace: