Dornova metoda

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy.

Autor Dornovy metody Dieter Dorn – sestavil způsob, jak jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla.

Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Tato metoda také učí převzít zodpovědnost za své zdraví, protože spolupráce klienta s terapeutem je nezbytná.

Dornova terapie navrací pomocí jemných a nenásilných hmatů obratle a další klouby do své původní polohy. Pro celou terapii je také důležitá spolupráce ošetřovaného, který provádí potřebné pohyby na základě terapeutových instrukcí. Tlakem palce na např. obratle dochází k uvolnění jak fyzických, tak psychických blokád a zlepší se tok energie. Dornova terapie je velmi šetrná a nedochází při ní k invazivnímu "lámání" postižených oblastí, což může mít za následek šok a opětovné zablokování.

Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty a je velmi příjemná a uvolňující.

Počet ošetření klienta je individuální. U lehčích případů, lze zaznamenat úlevu a nápravu již od druhého ošetření. U těžších nebo chronických potíží léčení trvá i několik měsíců. Velmi důležité, aby terapeut vysvětlil ošetřovanému jak doma cvičit a jakých škodlivých návyků je třeba se vyvarovat. Během léčby a po ošetření je velmi důležité dodržovat pitný režim, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů.

Dornova metoda je vhodná při :

 

Nevhodná při :